Izrada spoljnih vrata

Imate posao za stolara? Dajte vaše ideje, a stolari će vam reći da li se to može izvesti, i kako.
User avatar
ivanob1
Majstor majstora
Posts: 567
Joined: 05 Jan 2010 19:44
Location: Kragujevac

Izrada spoljnih vrata

Post by ivanob1 »

Interesuje me izrada ulaznih vrata za novosagradjeni stambeni objekat. Na prilozenoj slici se vidi kako bi trebalo da izgledaju.
Otvor je 1.35m x 2.1m. Da li se ovaj model moze izraditi od drveta i na koji nacin. Da li bi se neko prihtvatio ovog posla i po kojoj ceni bi mogla da se dobiju gotova vrata, a takodje i moze varijanta bez farbanja. Ja sam na teritoriji Kragujevca.
Image
User avatar
ivanob1
Majstor majstora
Posts: 567
Joined: 05 Jan 2010 19:44
Location: Kragujevac

Post by ivanob1 »

Bilo bi dobro i ko nije zainteresovan da mi kaze kolika bi realna cena bila za ovakav posao.
User avatar
komazo
Samostalni majstor
Posts: 165
Joined: 29 Nov 2009 22:45
Location: Beograd
Contact:

Post by komazo »

Od 290 do 560 evra (čamovina - hrast)
ништа није дугачко што може да се скрати!
User avatar
ivanob1
Majstor majstora
Posts: 567
Joined: 05 Jan 2010 19:44
Location: Kragujevac

Post by ivanob1 »

Reci mi da li bi trebalo prevlaciti povrsinu medijapanom da bi bila glatka posle farbanja?
Last edited by ivanob1 on 29 Jul 2010 22:35, edited 1 time in total.
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Za ova vrata nisam bas za rad u drvetu jer su to farbana akrilom vrata. Kad bi se rdilo u drvetu ono dise i dolazilo bi do pucanja te farbe i za kratko bi bila ruzna. Moze u medijapanu pod uslovom da su uvucena da do njih ne dolaze atmosferske padavine.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
ivanob1
Majstor majstora
Posts: 567
Joined: 05 Jan 2010 19:44
Location: Kragujevac

Post by ivanob1 »

U svakom slucaju bih natkrio nadstresnicom nalik ovoj na slici. Ja sam razmisljao da se ram napravi od drveta (suva camovina) i da se to presvuce medijapanom i prefarba akrilom ili poliuretanom. Da li je to izvodljivo?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

da nebude zablude momci,ako su drvena(od masiva)farba se iskljucivo sa bojama na vodenoj bazi,ako se farba medijapan onda poliuretani.
totalno je glupo farbati pa presvlaciti folijom!!!
ja sam radio vrata sledecom tehnikom:sredina vrata (ili osnova)camovina kao kod klasicnih vrata(daje cvrstinu vratima u smislu godova)a preko toga presvlacio tj.lepio mdf(10mm)obostrano i farbao sa poliuretanom.
efekat i izgled odlican!!!:)
pozdrav!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
ivanob1
Majstor majstora
Posts: 567
Joined: 05 Jan 2010 19:44
Location: Kragujevac

Post by ivanob1 »

I majstor Singer, koliko su kostala ta vrata?
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Idi to slikaj još malo pobliže jer to nisu vrata čini mi se od nekih drvenih materijala isuviše mi deluje prosto ?Jer pitaš ali Nije I samo opušteno 500 600 !! Biće to i i soma eurića KG Da se nečudiš puno ! Slikaj pa daj Dimensione sve u full-u s ragastolom !!
Last edited by MapleMan on 29 Jul 2010 22:30, edited 1 time in total.
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
ivanob1
Majstor majstora
Posts: 567
Joined: 05 Jan 2010 19:44
Location: Kragujevac

Post by ivanob1 »

E ovo je foto montaza tako da vrata nisu uzivo slikana. Dimenzije otvora 1.35m x 2.1m. Krilo 0.3m a vrata 0.1m ostalo pretpostavljam za purpenu.
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Al si brzz
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ivanob1 wrote:I majstor Singer, koliko su kostala ta vrata?
kolko se secam oko 480 ili 500dem u ono vreme(milosevica).tako da bi i sada cena bila u rangu euro-dem.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
komazo
Samostalni majstor
Posts: 165
Joined: 29 Nov 2009 22:45
Location: Beograd
Contact:

Post by komazo »

Ulazna (spoljna) vrata se NE rade od MDF-a bez obzira da li su natkrivena. Na boju deluje ukupna atmosfera -magla, sunce ,navejavanje snega zimi itd. Samo specijalni premazi (uglavnom za čamce,jahte) izdržavaju dve do tri godine na otvorenom, ali si toliko skupi da se za vrata ne isplate-budu skuplji nego vrata. A kad počnu da propadaju, medijapan na tim mestima odmah upija vlagu iz vazduha, i...ćao vrata. Zato se rade od drveta - i najjeftinije drvo je bolje od medijapana. A zaštitni premazi za spoljna vrata? Toga danas ima dosta raznih vrsta, i stvar je ličnog ukusa .
ништа није дугачко што може да се скрати!
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

komazo wrote:Ulazna (spoljna) vrata se NE rade od MDF-a bez obzira da li su natkrivena.
konkretno ta vrata sa slike mogu da se rade i od mdf-a(naravno ako se kvalitetno ofarba(zalije))sa PU.
naravno da se rade i od drveta ali konkretno ovaj model vrata ce za par meseci pokazati jako lepo dilataciju izmedju elemenata(drveta)tako da tek onda nece biti lepa.
ja sam predlozio mdf(proverena varijanta)kako sam u ranjim postovima opisao,namerno zbog toga sto je dizajn vrata komplet ravnih linija i povrsina.mnogo mi je zao,imao sam jedna vrata ofarbana sa PU koja su stajala 3 sezone u dvoristu(padao sneg,led,kisa,topilo se,grejalo sunce itd,vratima nije bilo nista osim sto je boja malcice matirala!!!
dakle majstor koji ih bude radio treba da opravda cenu i kvalitet.:)
pozdrav!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
ivanob1
Majstor majstora
Posts: 567
Joined: 05 Jan 2010 19:44
Location: Kragujevac

Post by ivanob1 »

Strana na kojoj se nalaze vrata je juzna tako da bi uticaj temperature bio veliki ali sa druge strane prednost je bela boja koja odbija u velikoj meri sunceve zrake.

Koliko bi poliuretanska boja mogla da izdrzi ako su vrata natkrivena? Konkretno drvo ne bih stavljao kad je u pitanju spoljna zavrsna povrsina zbog spomenutih nedostataka na koje moze da se naidje. Ima li mozda i neko drugo resenje osim mdf-a?
Post Reply