Izrada spoljnih vrata

Imate posao za stolara? Dajte vaše ideje, a stolari će vam reći da li se to može izvesti, i kako.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Nije isti Evro kod nas i kod Vas!!!

Ja ne radim usluzno fabanje ali se ravnam prilikom formiranja cijene mojih proizvoda sa najjeftinijim majstorima koji usluzno farbaju, a oni to rade od 35-50 e/m2 jednostrano!

Mozda je kod nas razlika izmedju ponude i tranje manja, pa ipak sam ja iz Podgorice a ne iz Kragujevca ili tamo nekog Novogsada!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koliko se secam i ovde su jedno vreme cene bile takve.
Onda su se naravno svi zaleteli da to rade, pojavila se konkurencija i pale su cene.
User avatar
ivanob1
Majstor majstora
Posts: 567
Joined: 05 Jan 2010 19:44
Location: Kragujevac

Post by ivanob1 »

Sinoc je bio majstor do mene. U sustini objasnio mi je da metalna ojacanja idu na delu gde se kace sarke. Koristile bi se neke kvalitetne prohromske leptir sarke koliko sam ja ukapirao iz crteza. Islo bi 4 komada dve u gornjem delu, jedna po sredini i jedna dole. Predlozio mi je neku kvalitetnu suvu camovu gradju za konstrukciju, medjutim ja sam vise za laminirano drvo. Sta vi mislite koje je bolje resenje? Ici ce 13 mm mdf obostrano na tu konstrukciju.

Sto se farbanja tice cena je 25eura po kvadratu sto bi dalo cenu farbanja oko 150 eura za cela vrata. To je to sto imam od informacija za sad.
Last edited by ivanob1 on 04 Aug 2010 11:24, edited 1 time in total.
User avatar
deyan76
Šegrt
Posts: 44
Joined: 24 Aug 2010 19:43
Location: Beograd

Post by deyan76 »

Sto se farbanja tice cena je 25eura po kvadratu sto bi dalo cenu farbanja oko 150 eura za cela vrata. To je to sto imam od informacija za sad.


ne mogu da verujem sta citam i koliko ljudi ubijaju cenu. 25 evrica po kvadratu hmmm, za te pare ako hocete da radite sa kvalitetnim poliuretanima nema sanse . dok stavite dve ruke podloge i dve ruke laka nema sanse da se uklopite u tu cenu. a poliester slucajno da se stavi a bilo bi pozeljno ako se vrata rade od MDF-a za spoljnu upotrebu ako mislite da traje duze to je onda min 50 evra po kvadratu, stim da idu dve ruke poliestera .uvek je bio koliko para toliko i muzike.

svako ima svoj sistem rada, ja nikada nebi stavio 4 sarke, estecki nezgledaju lepo i nema nikakve svrhe postaviti dve u gornjem delu.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

deyan76 wrote:Sto se farbanja tice cena je 25eura po kvadratu sto bi dalo cenu farbanja oko 150 eura za cela vrata. To je to sto imam od informacija za sad.


ne mogu da verujem sta citam i koliko ljudi ubijaju cenu. 25 evrica po kvadratu hmmm, za te pare ako hocete da radite sa kvalitetnim poliuretanima nema sanse . dok stavite dve ruke podloge i dve ruke laka nema sanse da se uklopite u tu cenu. a poliester slucajno da se stavi a bilo bi pozeljno ako se vrata rade od MDF-a za spoljnu upotrebu ako mislite da traje duze to je onda min 50 evra po kvadratu, stim da idu dve ruke poliestera .uvek je bio koliko para toliko i muzike.

svako ima svoj sistem rada, ja nikada nebi stavio 4 sarke, estecki nezgledaju lepo i nema nikakve svrhe postaviti dve u gornjem delu.
cenimo tvoje misljenje kao i misljenja ostalih :) ali to neznaci da si u pravu.;)
pozdrav!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
ivanob1
Majstor majstora
Posts: 567
Joined: 05 Jan 2010 19:44
Location: Kragujevac

Post by ivanob1 »

E pa ovako nakon mnogo muke oko pronalazenja izvodjaca, vrata je uradila firma "UGLED" iz Cerovca kod Kragujevca po ceni od 400eura. Farbanje je ostalo meni i u toku je. Osnovna je premazana a od sutra krecem sa pokrivnom. Inace sam se opredelio za jub boje na vodenoj bazi. Uslikacu kad bude gotovo pa bih voleo da cujem komentare.
Last edited by ivanob1 on 08 Nov 2010 21:15, edited 1 time in total.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

ivanob1 sta bi sa slikama vrata jesu li ofarbana
smirglaj nikad dosta
User avatar
ivanob1
Majstor majstora
Posts: 567
Joined: 05 Jan 2010 19:44
Location: Kragujevac

Post by ivanob1 »

Evo i slike Image .
Vrata i stok su ofarbani, jos ostaje da legne stop sol staklo, brava, sipka za otvaranje.
Last edited by ivanob1 on 17 Nov 2010 19:50, edited 1 time in total.
User avatar
ivanob1
Majstor majstora
Posts: 567
Joined: 05 Jan 2010 19:44
Location: Kragujevac

Post by ivanob1 »

Takodje cekam da mi stigne vosak za zastitu i da finisiram nadstresnicu pa cu ih tek onda postaviti.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

vosak tek naprolece koliko znam nevalja na tazi lak
smirglaj nikad dosta
User avatar
ivanob1
Majstor majstora
Posts: 567
Joined: 05 Jan 2010 19:44
Location: Kragujevac

Post by ivanob1 »

Uh bre nisam znao za to. Dobro si mi rekao na vreme :)
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

Nadji literaturu za vodene lakove pa ces videti koliko dugo vremena im treba da potpuno stvrdnu ?
smirglaj nikad dosta
Post Reply