Bracni krevet ali da se sklapa u plakar

Imate posao za stolara? Dajte vaše ideje, a stolari će vam reći da li se to može izvesti, i kako.
Post Reply
User avatar
bobanf
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 27 Sep 2009 20:05

Bracni krevet ali da se sklapa u plakar

Post by bobanf »

Da li neko radi krevete koji se sklapaju u plakar, nesto kao u amerskim filmovima? Trebao bi mi plakar visine 2,5 m, sirine 2m, dubine oko 55 cm. U njega bi se uklapao bracni krevet 2m sa 160 cm, a gore da budu ormarici. Krevet bi se podizao `od nogu` tako da uzglavlje bude u `mostu`. Bio bi potreban i neki mehanizam za sklapanje, tipa opruge ili amortizera, i neki sistem za otvaranje nogara. Kada se zatvori donja daska da recimo imitira plakarska vrata cisto radi estetike. Trebalo bi predvideti neki nacin obezbedjenja da se to sve lepo zabravi zbog dece, da ne moze da padne. Probacu ovo da nacrtam, nadam se da je opis donekle jasan.
Hvala svima!
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Dule je skoro trazio resenje za to na forumu pogledaj.
User avatar
bobanf
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 27 Sep 2009 20:05

Post by bobanf »

Super! Hvala ti!
User avatar
dragisa dragisa
Majstor
Posts: 352
Joined: 07 Dec 2008 14:28
Location: Beograd-Mirijevo

Post by dragisa dragisa »

bobanf wrote:Da li neko radi krevete koji se sklapaju u plakar, nesto kao u amerskim filmovima? Trebao bi mi plakar visine 2,5 m, sirine 2m, dubine oko 55 cm. U njega bi se uklapao bracni krevet 2m sa 160 cm, a gore da budu ormarici. Krevet bi se podizao `od nogu` tako da uzglavlje bude u `mostu`. Bio bi potreban i neki mehanizam za sklapanje, tipa opruge ili amortizera, i neki sistem za otvaranje nogara. Kada se zatvori donja daska da recimo imitira plakarska vrata cisto radi estetike. Trebalo bi predvideti neki nacin obezbedjenja da se to sve lepo zabravi zbog dece, da ne moze da padne. Probacu ovo da nacrtam, nadam se da je opis donekle jasan.
Hvala svima!
Da li si napravio krevet? Ako jesi, daj malo detalja. :P
Tri puta meri, jednom seci... i tako jedno pet šest puta
User avatar
bobanf
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 27 Sep 2009 20:05

Post by bobanf »

Nisam! Palo je gletovanje i krecenje, a ovo ce morati da saceka da se nakupi para. Ako nesto napravim - javljam! Bio sam na sajmu namestaja, niko ne radi nista slicno.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Okacio sam negde link na forumu za te mehanizme,nisu nimalo jeftini.
User avatar
robert22
Majstor početnik
Posts: 142
Joined: 19 Oct 2007 22:17
Location: Zagreb

Post by robert22 »

Hafele ima taj okov, ali cijena za bračni krevet oko 700e
Post Reply