Klub sto za dnevnu sobu

Imate posao za stolara? Dajte vaše ideje, a stolari će vam reći da li se to može izvesti, i kako.
Post Reply
User avatar
Esteta
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 06 Mar 2009 15:12
Location: Beograd

Klub sto za dnevnu sobu

Post by Esteta »

Zelela bih ovakav klub sto za dnevnu sobu u dimenziji : Duzina 120 cm - Sirina 60 cm - Visina 45 cm

Image
Image
Image

Neko kaze da se ovakav sto radi od furniranog medijapana, neko predlaze presvlacenje medijapana folijom ... uglavnom sve dosad dobijene ponude su isle od 400-500 evra sto smatram preteranim za jedan (na izgled :)) obican klub sto.

Da li postoji mogucnost da se ovo uradi od univera, koliko shvatam najveci problem je onaj otvor za staklo.
Moze li neko dati neki savet oko izrade ovog stola ili neku prihvatljiviju cenu?
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Mislim da je jedino izvodljivo od furniranog materijala,ne bih bilo lose da pustis odakle si,ja bih mogao ovakav sto napraviti po nekoj povoljnijoj ceni...........
User avatar
Esteta
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 06 Mar 2009 15:12
Location: Beograd

Post by Esteta »

Ja sam iz Beograda.
Dodatni problem sto se stola tice je boja. Nameravam da pravim komode i tv set najverovatnije u dezenu univera fino bronce. E sad, htela bih da se ovaj sto uklopi sa bojom. Znam da je nemoguce postici istu nijansu i teksturu, ali opet da ne odskace mnogo.

Sto se cene tice nasla sam kod nekih stolara slicne stolove od punog drveta koje bi mi uradili za nekih 100e, pa mi prosto cudno da ispada jeftinije od drveta nego od medijapana. Mada, ruku na srce od drveta nisu ovako atraktivni :/

p.s. Jos me nesto zanima kod ovakvih stolova. Da li su noge suplje ili su pune pa oblozene furnirom?
Last edited by Esteta on 08 Mar 2009 20:32, edited 1 time in total.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Mi nogare 10x10 radimo od punog drveta ili po zelji kupca mogui da budu 4 daske colare okolo sa falcevima za spajanje a na vrhu gde dolaze srafovi za vezivanje nogara ubacujemo pun materijal.Uglavnob sve bajcujemo u wenge pa sjaj 10% mada se polako vraca i visoki sjaj u modu mogu vam poslati slike tig stolova ako vas interesuje posaljite e mail
Post Reply