polica za tv

Imate posao za stolara? Dajte vaše ideje, a stolari će vam reći da li se to može izvesti, i kako.
Post Reply
User avatar
intro85
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 11 Jul 2010 19:08

polica za tv

Post by intro85 »

Pozdrav svima
Imam par pitanja u vezi izrade namestaja za dnevnu sobu.
Ono sto me zanima jeste neka komoda za tv.
Intersuje me koliko bi kostala izrada takvog namestaja i da li je i koliko povoljnije od gotovih proizvoda koji se mogu naci kod nas.
U pitanju je neki minimalisticki stil, gde nije potrebno mnogo materijala, ali pretpostavljam da je znatno skuplji od uobicajenih koji se mogu naci u prodaji. Postavicu par slika, jer za sada nemam potpuno jasnu ideju kako bih zeleo da to izgleda, jer na sve utice cena pa samim tim i moje prilagodjavanje njoj.
prva varijanta je neki visoki sjaj.
Na ovoj slici je komoda iz Simpa (losijeg kvaliteta slikana mob telefonom), u pitanju je duzina od 1.5m, sto meni i odgovara ( do 1.8m)
Koji je ovo materijal u pitanju i koliko bi kostala izrada otprilike ovakvog komada namestaja, sa ili bez ovih nogarica?

Image

Druga varijanta je nesto ovakvo...
Image
Image

trebalo bi da bude od materijala koji je u istoj boji i izgleda kao ovaj sto (u pitanju je sto takodje iz simpa) ne znam koji je materijal u pitanju.

Image


Potrudio sam se da maksimalno pojasnim sta me zanima, pa ako je neko raspolozen da da odgovor, bio bih veoma zahvalan.
Pozdrav
Last edited by intro85 on 12 Jul 2010 00:09, edited 1 time in total.
User avatar
Pedjamil
Majstor početnik
Posts: 125
Joined: 16 Sep 2008 18:50
Location: Beograd

Post by Pedjamil »

Izrada namestaja po meri nikako ne moze biti jeftinija od visokoserijskih proizvoda u prodavnici (koji mahom dolaze iz Kine). Vrlo cesto se cena potrebnog materijala za izradu , priblizi ceni gotovog proizvoda u prodavnici (kupljeni materijal je obicno boljeg kvaliteta od onoga u prodavnici - ne uvek).
Ovo na prvoj slici je (verovatno - losa je fotografija) lakirani medijapan(MDF) u visokom sjaju , dok je na ostalim slikama u pitanju univer (oplemenjena iverica). U prvom slucaju je lakiranje glavna stavka u troskovniku i sigurno je skuplja varijanta od one sa univerom. Univer kao na poslednjoj slici se moze naci na svakom bolje opremljenom stovaristu te vrste materijala.
Posto ne znamo vasu lokaciju , kolege ne mogu da se jave sa konkretnom ponudama (ili idejama), a tesko je i formirati cenu "otprilike" , jer na nju utice dosta faktora (ne samo kolicina i cena materijala). Recimo , za varijantu sa medijapanom i lakiranjem u visokom sjaju - cena bi bila par stotina eur, a za univer varijantu manje za trosak lakiranja (vrlo je nezahvalno davati ovakve "odokativne" procene , ovo je samo informacije radi).
Post Reply