I?
Jeste li preživeli taj veličanstveni skup?
Jel bilo bluda i nemorala ili bile samo obične bahanalije?
Search found 186 matches
- 13 May 2026 18:04
- Forum: O radu foruma
- Topic: Da se malo druzimo... odavno nismo
- Replies: 123
- Views: 59587
- 24 Mar 2026 21:31
- Forum: Pokažite nam vaš rad
- Topic: Najzad i ja
- Replies: 393
- Views: 264028
Re: Najzad i ja
"..a zelatin je manje-vise do kraja rafinisano tutkalo, to jest cist gluten..."
Ako je goveđi ili svinjski želatin onda nikako ne može biti gluten. Možda si mislio na kolagen, ali gluten je čisto biljnog porekla
Ako je goveđi ili svinjski želatin onda nikako ne može biti gluten. Možda si mislio na kolagen, ali gluten je čisto biljnog porekla
- 21 Jan 2026 18:39
- Forum: Okovi
- Topic: Šarke za vratanca
- Replies: 4
- Views: 396
- 01 Oct 2024 20:27
- Forum: Pokažite nam vaš rad
- Topic: Moja stolarska avantura
- Replies: 8
- Views: 13235
Re: Moja stolarska avantura
Meni sve što vidim da je neko sam napravio lepo. Bez obzira na greške. A tu tvoju kreaciju bih sa uživanjem držao u kući
- 24 Jun 2024 20:41
- Forum: Rad sa ivericom i pločastim materijalima
- Topic: Gorenje frizider
- Replies: 12
- Views: 10246
Re: Gorenje DF6116E aspirator , hmmm
Jel su to počeli da prave Windows powered frižidere kad dele takve savete. :) Možda nije lepo od mene što se šalim na tuđu muku ali stvarno sve više sam ubeđen da sam doneo pravu odluku pre 15-tak godina kad sam odlučio da nikad više ništa od gorenje aparata neće ući u moj dom. Pa makar bili jedini ...
- 26 May 2024 20:16
- Forum: Električni alati
- Topic: Tesarski rucni cirkular
- Replies: 18
- Views: 11558
Re: Tesarski rucni cirkular
Ma znam da je isporuka nemačkog amazona brza. Ja naručujem na drugara koji živi tamo pa on kad dolazi donese. Nisam profesionalac pa da mi treba sad i odma'. Prvi put kad sam naručivao pre 6-7 godina tako na njegovu adresu i Nemačkoj završio kupovinu u četvrtak u 23h uveče. Drugar mi šalje u subotu ...
- 26 May 2024 07:48
- Forum: Električni alati
- Topic: Tesarski rucni cirkular
- Replies: 18
- Views: 11558
Re: Tesarski rucni cirkular
Proizvod 193 $
Šiping i carina 269$
Jooj Srbijo međ šljivama
Šiping i carina 269$
Jooj Srbijo međ šljivama
- 26 May 2024 07:32
- Forum: Stolarske mašine
- Topic: Bosch GTS 254 ili nesto drugo od amaterskih cirkulara?
- Replies: 27
- Views: 14030
Re: Bosch GTS 254 ili nesto drugo od amaterskih cirkulara?
Jeste, ako imaš beskonačno dugu vođicu 
Ako je komad koji sečeš veći o dva pedlja , koliko obično ima vođice pre lista cirkulara, nećeš moći ni da započneš rez.
Ako je komad koji sečeš veći o dva pedlja , koliko obično ima vođice pre lista cirkulara, nećeš moći ni da započneš rez.
- 25 May 2024 08:01
- Forum: Stolarske mašine
- Topic: Bosch GTS 254 ili nesto drugo od amaterskih cirkulara?
- Replies: 27
- Views: 14030
Re: Bosch GTS 254 ili nesto drugo od amaterskih cirkulara?
Seckanje parčića će odraditi. bez problema. A seckanje komada širih od negovog kapaciteta jeste problematično ali koliko puta će se to desiti? Za takve komade se odnese nekome da odradi uslužno sečenje.
- 24 May 2024 22:35
- Forum: Stolarske mašine
- Topic: Bosch GTS 254 ili nesto drugo od amaterskih cirkulara?
- Replies: 27
- Views: 14030
Re: Bosch GTS 254 ili nesto drugo od amaterskih cirkulara?
Evo na ovom postu šta sam ja napravio sa tim cirkularom. https://www.stolarskaradionica.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=8683 Započeo sa ručnim pa on crkao i navrat/nanos kupio ovaj. Sve sekao iz širokih dasaka pa dovodio na tačne mere ručnim hoblama. Taman dovedeš na meru i odstraniš tragove lista...
- 26 Apr 2024 23:58
- Forum: Stolarske mašine
- Topic: Прегревања ременице и каиша
- Replies: 16
- Views: 8799
Re: Прегревања ременице и каиша
Pa ne liči na pregrevanje kaiša i remenice ako su "skoro pa vrući". "Skoro pa vruće" je 40-50 stepeni. 60 već žestoko peče na dodir.
- 05 Sep 2023 20:07
- Forum: Stolarske mašine
- Topic: OpenLift, Lift za glodalicu
- Replies: 3
- Views: 3654
- 26 Jan 2023 12:06
- Forum: Razmena, prodaja...
- Topic: Frezer SCM T 40N
- Replies: 20
- Views: 6878
Re: Frezer SCM T 40N
Na nekim mašinama mora posle nestanka struje da se prvo resetuje sklopka, da ne dođe do automatskog paljenja posle kad dođe struja
- 13 Jan 2023 17:30
- Forum: Ručni alati
- Topic: Sjekira
- Replies: 32
- Views: 11767
Re: Sjekira
Geometrija "crta"vuk samotnjak wrote: ↑13 Jan 2023 15:08 Inače, koja geomertija sjekire se pokazala najbolja za cijepanje?
Koja su vaša iskustva?
Kad dođe do cepanja drva uhvatim crtu i pobegnem negde na piće
- 01 Jan 2023 09:33
- Forum: Razno
- Topic: Razbribriga chat offtopic II
- Replies: 1018
- Views: 458066
Re: Razbribriga chat offtopic II
I za ovu Novu godinu nisam žalio para za poklon za ženu. Makita set aku bušilica sa dve baterije i punjačem + novi 2TB SSD za Plejstejšn koji je dobila za 8.mart nadmašili su prošlogodišnji MIG aparat za zavarivanje.
Ljubav nema cenu
Ljubav nema cenu